Weź Pigułkę

Strona główna Tabletki antykoncepcyjne Kontakt Informacje Z sieci

Logest

A A A

Tabletki antykoncepcyjne - LogestProdukt firmy Schering jest monofazowym doustnym środkiem antykoncepcyjnym opierającym swoje działanie o silny syntetyczny estrogen – ethinylestradiolum, wykazujący właściwości naturalnego estrogenu. Przy regularnym przyjmowaniu lek powoduje zwiększenie odnowy błony śluzowej macicy, hamując jednocześnie wydzielanie FSH i LH, co przekłada się bezpośrednio na zahamowanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa.

Zawarty w tabletce antykoncepcyjnej gestoden należy do grupy nowoczesnych gestagenów trzeciej generacji. Wpływa to korzystnie na oddziaływanie preparatu na organizm kobiety, głównie poprzez wysoką aktywność progestagenną oraz minimalne działaniu androgenne, przekładające się bezpośrednio w korzystny sposób na gospodarkę lipidową. Podobnie do innych jednofazowych, dwuskładnikowych środków antykoncepcyjnych Logest zapobiega dostawaniu się plemników do macicy, oraz reguluje cykl miesiączkowy, zmniejszając jednocześnie obfitość krwawień i dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym.

Bezpośrednio po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Logest u kobiet przyjmujących środek może występować plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, ostuda, napięcie sutków, nagła zmiany nastroju, zmiana wydzielania śluzu szyjkowego, zmiana masy ciała.

 

Skład: Ethinylestradiolum 0,02mg + Gestodenum 0,075mg

Producent: Schering AG

Tagi: tabletki antykoncepcyjne, pecherzyki Graffa, monofazowe, logest, Schering AG,

Wyszukiwarka

   

Tags: