Weź Pigułkę

Strona główna Tabletki antykoncepcyjne Kontakt Informacje Z sieci

Cilest

A A A

Tabletki antykoncepcyjne Cilest należą do dwuskładnikowych, jednofazowych środków antykoncepcyjnych, cechujących się przede wszystkim wysoką pewnością zabezpieczenia jaką dają kobietom w każdym wieku. Działanie środka opiera się na hamowaniu hormonów odpowiadających za jajeczkowanie. Dodatkową cechą tabletek jest oddziaływanie na błonę śluzową macicy, przez co nie przyjmuje ona zapłodnionego jaja, co dodatkowo zwiększa pewność zabezpieczenia. Podczas przyjmowania środka obserwuje się zagęszczenie śluzu wydzielanego przez organizm kobiety w okolicach wejścia do macicy, przez co staje się on nieprzepuszczalny dla plemników.

Z uwagi na wysoką zawartość progestagenu lek nie jest zalecany dla młodych kobiet rozpoczynających przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Działania niepożądane podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Cilest obserwuje się u niewielu kobiet. Do najczęściej występujących skutków ubocznych należą: zwiększenie napięcia gruczołów sutkowych, nieregularne krwawienia, mdłości, ból głowy, przygnębienie, brak pociągu seksualnego, wzrost wagi ciała. Powyższe objawy występują najczęściej u pacjentek, które dopiero rozpoczęły korzystanie ze środka i ustępują po około dwóch do czterech miesięciącach przyjmowania leku.

Skład: Ethinylestradiolum 0,035mg + Norgestimatum 0,250mg

Producent: Cilag AG

Tagi: tabletki antykoncepcyjne, dwuskladnikowe, jednofazowe, cilest, progestagen, Cilag AG,

Wyszukiwarka

   

Tags: